עיסוי רפואי – הדרך שלי

שמי אלכס לשצ’ינסקי ואני מעסה רפואי. בחרתי לעסוק במקצוע זה משום שאני אוהב לרפא אנשים.
ההסטוריה שלי בתור מטפל מתחילה בשנת 2004 כשלמדתי קורס עיסוי שבדי במכללת תהילה. אז , בתור סטודנט להנדסה באוניברסיטת בן גוריון, הבחירה היתה נראית לי כקורס העשרה בלבד. בדיאבד התברר שהלב שלי בחר נכון ולאחר שנים של עבודתי כמהנדס החלטתי לשנות כוון, או בעצם לחזור למסלול שבחרתי כבר מזמן.
בשנת 2015 הוסמכתי להיות מעסה רפואי במכללת מירב ומאז אני מטפל. בשנת 2016 סיימתי טכניקות רפואיות במכללת וינגייט.
אני מאמין בשיטת עיסוי רפואי משום שהיא מבוססת על תיאוריה ופרקטיקה רפואית מערבית מחקרית (לעומת שיאצו, טווינה, עיסוי תיילנדי שאילה הן אסכולות מזרח הרחוק). הייתי מעסה רפואי במרכז ספורט ראשל”צ, במקומות ספא שונים ובעיקר באופן פרטי.
האתגר הגדול עבורי בטיפול, מעבר להקלה על כאבים של המטופל, הוא להתחבר לאישיות של המטופל. הרפואה אינו מדע מדויק ורובו מתבסס על מחקרים סטטיסטים עם שגיאות תקן למינהין, לכן יש לי שאיפות לגלות את האישיות, את הפסיכולוגיה של המטופל לצורך הבנת הפחדים והחסמים, ומאידך את האמונות הטמונות וזאת על מנת להתאים את הטיפול בצורה אישית והמיטיבה ביותר. הפידבק החשוב ביותר עבורי זה לראות חיוך של המטופל בסוף הטיפול. טכניקות עיסוי רפואי הן בטוחות למטופל ומתבצעות בקשב רב איתו.
ועכשיו בפן האישי. אני חובב כל מה שקשור לאדם – תיאטרון, קולנוע, ספרים איכותיים – דוסטויבסקי, יובל הררי, אילן הייטנר. מתעניין בבפסיכולוגיה בפילוסופיה ובהסטוריה. כותב להנאתי סיפורים וזאת בינתיים למגירה. מאימין כי כל מה שצריך לקרות יקרה וכל מה שקרה הוא לטובה. ובסך הכל מנסה להיות אדם מאושר.Mountain View

מעסה רפואי
מעסה רפואי