מעסה רפואי
אלכס לשצ'ינסקי -מטפל בעיסוי רפואי מוסמך 5 שנות ניסיון. הסמכה- וינגייט, מירב, תהילה

כיצד החלטתי להיות מעסה רפואי

המסע שלי לבחירת המקצוע מעסה רפואי התחיל מהצעה של חבר, בעוד שני עובד בתור שומר בחברת הי-טאק, ולומד לתואר בהנדסה באונ’ בן גוריון. “בוא ללמוד איתי מסאז”, הוא הציע.  יאלה, בוא…השבתי לו,  דווקא מסקן אותי התחום הרפואי ונראה לי שאני טוב במגע.

 בקורס עיסוי שבדי במכללת תהילה שהשתתפתי בשנת 2004, שנראה לי בשביל החוויה ומתן טיפולים למשפחה ולחברים, הופתעתי כשאני בחרתי במקצוע הזה בעוד 10 שנים, וזאת לאחר קריירה בחברת ייעוץ בתור מהנדס. הבנתי שאני רוצה לטפל יותר באנשים מאשר במחשבים או בכספים. 

כשהתחלתי ללמוד בבית ספר מירב בשנת 2014, ידעתי שאני הולך להפוך את התחביב למקצוע. במהלך הקורס השנתי  למדתי מקצועות תיאורטיים  כגון אנטומיה ופיזיאולויגיה, לצד  שיטות מעשיות כגון עיסוי שבדי, טריגר פוינט, עיסוי רקמות עמוק, שחרור מפרקים, מתיחות וכו’. מייד בתום הקורס  התחלתי לעבוד בקאנטרי בראשון לציון, וגם בתור מטפל פרטי. לאחר כשנה החלטתי שאני רוצה לשפר את המיומנויות ואת הידע ובחרתי במכללת וינגייט , שם למדתי טכניקות עיסוי רפואיות. 

medical massage
עיסוי שבדי
עיסוי שבדי תהילה

ניסיני בתור מעסה רפואי

הניסיון שלי הוא 5 שנים בתור מעסה רפואי. במהלך השנים יצא לי לטפל במגוון אנשים שונים בקבוצות גיל שונות. לדוגמה יש לי משפחות שבהן אני מטפל בנכדים, באמא, באבא, בסבא ובסבתא. לכל אחד יש תפקיד וכל אחד אדם שזקוק לטיפול. יש לי ניסיון טיפולי מגוון עם סינדרומים שוניים כגון כאבי גב וסיאטיקה, כאבי גב עליון וצוואר תפוס, כאבי ברכיים, כאבי כרסולים. 

אני נהנה לטפל באנשים שזקוקים לשחרור השרירים בשל עומס בעבודה פיזית, באנשים מבוגרים שסובלים מכאבים, בהורים טריים שכאובים בשל עומס מתוק, בחיילים שרצים את נפשם בטירונות ובכל אדם באשר הוא שזקוק לטיפול.

 במהלך השנים בהם אני מעסה רפואי, הבנתי, שאני נהנה לפתור לאנשים בעיות רפויאיות. כיף להעניק לאנשים ריפוי, לשחחר תנועות מפרקים נוקשות, להחזיר אתכם למיטבם עם חיוך על הפנים. 

 

אתיקה

אני מבצע את העיסוי הרפואי בהפקדה על אתיקה טיפולית, כגון כבוד למטופל ברמה הפיזית והמילולית. המגע של הטיפול  הוא לצרכים רפואים בלבד, ואין לו שום אופי מיני.  אני שומר על הפרטיות והצניות שלו, לרבות כיסוי במגבת גדולה נוחה ונקיה, אסטטיקה והגיינה כגון סדינים חד פעמים, מיטה טיפולית תקינה נוחה ונקיה, וחיטוי ידיים. בימים האילה של קורונה שמירה על הנחיות משרד הבריאות. 

אני המאמין שלי

אני מאמין שטיפול טוב מתחיל בקשב. קשב לגוף וקשב למילים. מטופלים רבים אינם יכולים לבטא את התוכן של מכאובים שלהם במילים. אני מנסה לקבל את המידע דרך הגוף. האם המטופל סומך עלי כמטפל? אולי קשה לו לסמוך באופן כללי? ואולי הוא עושה הכל לבד בסביבה הטבעית שלו ולא נתמך באחרים? האם מטופל כזה לא יגיע לקצה היכולת ויהיה “תפוס” בצורה חזקה? במקרה הזה אני אתאים טיפול עם תנועות איטיות  עם לחיצות עמוקות בשרירים, טיפול שמרגיע, משחרר ומכיל. עבור מטופל שקצת עייף אני דווקא שתמש בתנועות יותר מהירות, כדי להכניס יותר אנרגיה לגופו.

מסע הטיפול כמו טיפולים אחרים רפואים, הוא הליכה משותפת כאשר המטפל הוא מדריך והמטופל מצטרף אליו למסע. לשניהם יש כוח להשפיע. לא חייבים לבחור בכל דרך אפשרית. אבל על המדריך אחראיות לשמור על המודרך וגם לחשוף אותו בפני דברים חדשים. באופן מעשי, כשאני מבצע את הטיפול אני מבקש מהמטופל לתאר לי מה הוא מרגיש. האם הנקודה כואבת? אם כן באיזה רמה? האם הנקודה מקרינה לאיזורים נוספים? לאיזה?

אני מאמין שעיסוי רפואי יכול לרפא, לעזור, להקטין את הכאב. יש לי המון עדויות על כך שהעיסוי שלי עזר. כמו כן, עיסוי רפואי נמצא תמיד בחקר רפואי.

חזון

להיות המטפל האיכותיי והמקצועי בתחום הטיפולים המשלימים, להנגיש את הטיפול לכל אחד שזקוק לו לרבות אוכלוסיות המתקשות בהתניידות, להגביר את סיכויי הריפוי של הטיפולים באמצעות השתלמויות וחקירת תחום העיסוי הרפואי, לתת מענה לאנשים שמתמודדים עם טראומות נפשיות.

תחביבים

אני חובב תיאטרון ושחקן פעיל (עד הקורונה) בתיאטרון פלייבק שזה תיאטרון טיפולי ומאצים המובסס על סיפורים אישיים .אוהב קולנוע ובעל הסמכה בבימוי, סרטים איכותיים צרפתיים, רוסיים, ספרדיים. אוהב ספורט ומתעמל בחדר כושר.מנגן בגיטרה ובעבר בתופים.