מעסה רפואי
אלכס לשצ’ינסקי- מוסמך בעיסוי רפואי משנת 2015


medical massage
עיסוי שבדי
עיסוי שבדי תהילה

כיצד החלטתי להיות מעסה רפואי

המסע שלי לבחירת המקצוע של מעסה רפואי התחיל מהצעה של חבר, בעוד שאני עובד בתור מאבטח בחברת הי-טאק, ולומד לתואר בהנדסה באונ’ בן גוריון. “בוא ללמוד איתי מסאז”, הוא הציע.  יאלה, בוא…השבתי לו,  דווקא מסקן אותי התחום הרפואי ונראה לי שאני טוב במגע.

קורס עיסוי שבדי במכללת תהילה  בשנת 2004, היה עבורי מהנה, מעניין וחוויתי, אך  נראה לי באותו זמן כי אטפל במשפחה בחברים בלבד. לאחר עשר שנים בעוד שאני עובד בחברת יעוץ בתור מהנדס, הבנתי שאני רוצה לטפל באנשים ופחות להתעסק בפרויקטים. כשהתחלתי ללמוד בבית ספר מירב בשנת 2014, ידעתי שאני הולך להפוך את התחביב למקצוע. במהלך הקורס השנתי  למדתי מקצועות תיאורטיים  כגון אנטומיה ופיזיאולויגיה, לצד  שיטות מעשיות כגון עיסוי שבדי, שיטת טריגר פוינט, עיסוי רקמות עמוק, שחרור מפרקים, מתיחות וכו’. מייד בתום הקורס  התחלתי לעבוד בקאנטרי ראשון לציון, וגם בתור מטפל פרטי.

לאחר כשנה החלטתי שאני רוצה לשפר את המיומנויות ואת הידע ובחרתי במכללת וינגייט , שם למדתי טכניקות עיסוי רפואיות לצד עבודה מעשית בתור מטפל. מאז אני ממשיך בפרקטיקה יום-יומית בתור מעשה רפואי ומעניק את הטיפולים לציבור בראיה הוליסטית. 

ניסיני בתור מעסה רפואי

הניסיון שלי הוא משנת 2015 שנים בתור מעסה רפואי. ומשנת 2004 בתור מעסה הוליסטי. במהלך השנים יצא לי לטפל במגוון אנשים שונים בקבוצות גיל שונות. לדוגמה, יש לי משפחות שבהן אני מטפל בנכדים, באמא, באבא, בסבא ובסבתא. יש לי ניסיון טיפולי מגוון עם סינדרומים שוניים כגון כאבי גב וסיאטיקה, כאבי גב עליון וצוואר תפוס, כאבי ברכיים, כאבי כרסולים. כמו כן, אני מטפל באנשים עם תסמונות פיברומיאלגיה. טיפלתי באנשים עם מחלות נוירולוגיות כגון ALS, אלצהיימר. אני מטפל בספורטאים ממגון תחומים.  במהלך השנים בהן אני מעסה רפואי, הבנתי, שאני נהנה לפתור לאנשים בעיות רפויאיות. כיף להעניק לאנשים ריפוי, לשחחר תנועות מפרקים נוקשות, להחזיר אתכם למיטבם עם חיוך על הפנים. 

אתיקה

אני מבצע את העיסוי הרפואי בהפקדה על אתיקה טיפולית, כגון כבוד למטופל ברמה הפיזית והמילולית. המגע של הטיפול  הוא לצרכים רפואים בלבד, ואין לו שום אופי מיני.  אני שומר על הפרטיות והצניות של המטופל, לרבות כיסוי במגבת גדולה נוחה ונקיה, אסטטיקה והגיינה כגון סדינים חד פעמים, מיטה טיפולית תקינה נוחה ונקיה וחיטוי ידיים. 

אני המאמין שלי

אני מאמין שטיפול טוב מתחיל בקשב. קשב לגוף וקשב למילים. אצבעות שלי קולטות מידע מהגוף של המטופל מצד אחד ומצד שני מעסות. אני מאמין שטיפול הוא לא רק איתור בעיות ונקודות כואבות אך גם הערכה של הגוף. אני רואה את התמונה הכוללת, כאבים מצד אחד וחוזקות מצד שני. כלומר אני מפרגן ותומך יחד. אני מאמין שעיסוי רפואי יכול לרפא, לעזור, להקטין את הכאב. יש לי המון עדויות על כך שהעיסוי שלי עזר. כמו כן, עיסוי רפואי נמצא תמיד בחקר רפואי.אני נהנה לטפל באנשים הזקוקים לשחרור שרירים תפוסים בשל עומס בעבודה פיזית, באנשים מבוגרים הסובלים מכאבים, בהורים טריים שכאובים בשל עומס של קטנים, בחיילים שרצים את נפשם באימונים ובכל אדם באשר הוא שזקוק לטיפול.

חזון

להיות המטפל האיכותיי והמקצועי בתחום הטיפולים המשלימים, להנגיש את הטיפול לכל אחד שזקוק לו לרבות אוכלוסיות המתקשות בהתניידות, להגביר את סיכויי הריפוי של הטיפולים באמצעות השתלמויות וחקירת תחום העיסוי הרפואי.  לחקור את הקשר בין גוף לנפש. להמשיך לתת טיפולים בעלי ערך נוסף בכל מפגש טיפולי.