עיסוי רפואי

עיסוי רפואי – לא רק גישה מערבית

עיסוי רפואי הינה גישה טיפולית עתיקה ונחקרת, שיעיליה מאוד בפתרון כאבי שלד ושרירים. הגישה הינה מערבית ומשלבת טכניקות מגע רבות ומבוססת על מחקרים רבים הנעשים כל הזמן. הגישה משלבת ידע אנטומי , פיזיאולוגי ופסיכולוגי לצורך מתן פתרונות יעילים יותר. לדוגמה, מתח נפשי עלול לצור התכווצויות בשרירים ואי לכך הטיפול במקרה זה יהיה יותר עדין ומכוון להרגיע את המטופל ומכך את השרירים התפוסים.

במקרה של כאבים כרוניים הטיפול יהיה מבוסס על טכניקות טריגר פוינט ורקמות עמוק. הטיפול יהיה ממוקד איזור אך יכלול גם איזורים פיזיאולוגים סמוכים משום שיש קשר בין כל “חלקי הגוף”.  כך לדוגמה טיפול בגב תחתון יכלול טיפול באיזור האגן וגם היריכיים.

טיפול באיזור המפרק יכלול לרבות טריגר פוינט ורקמות עמוק גם  טכניקות של הנעת מפרקים, טכניקת STR המשלבת הנעת מפרק ועיסוי השריר יחד.

כשאני מבצע עיסוי רפואי אני רואה אותי וגם את המטופל שותפים לפתרון הבעיה. כמו בטיפול פסיכולוגי לא מספיק הרצון של המטפל לרפא את הבעיה. אם המטפל עומד בפני מבחן תמידי, המטופל אינו יכול לאמין בכוח הריפוי.

גוף האדם הרבה יותר ממדע שניתן לחקור אותו,הוא גם תעמולה. כשמודעות של שנינו בטיפול ממוקדת ברצון טוב לפתור את הבעיה כך הריפוי יהיה מהיר יותר. אני לא מעביר את השרביט הקסמים שלי למטופל אלא באמת מתוך הניסיון שמתי לב שהטיפול יותר מועיל כששנינו רוצים בזאת.  .אני מצידי בכל נקודת הטיפול מביע את רצוני שהטיפול יהיה טוב, שהוא יצליח.

אני מציע לבצע טיפולים לא רק לאנשים הסובלים מכאבים כרונים אלא גם לאנשים בריאים, העוסקים בספורט ובתזונה. תחזוקה של הגוף באמצעות מסאזים מחזקת את הסיבים ומשפרת את הכוח של השריר. גם אנשים הסובלים ממתח נפשי מוזמנים לבצע עיסוי רפואי. טיפול בחרדות איננו חייב להתבצע אצל פסיכולוג. יש דרכים רבות לטיפול בהם כגון טיפול באומנות, טיפול במוזיקה וגם טיפול בעיסויים שמוכח יעיל להורדת מתח נפשי.

ולסיכום:

עיסוי רפואי שייך לקטגוריית טיפולי מגע מערבית ומשלב טכניקות מתקדמות שונות לצורך טיפול בבעיה. העיסוי משקם את השריר, מגמיש אותו, משפר תנועת המפרקים ומרגיע את הגוף.