שיטות טיפול

  • עיסוי רפואי

עיסוי רפואי הינה גישה ולא טכניקה. זאת גישה שמטרתה כשמה – טיפול רפואי לצורך שיכוך כאבי המטופל והחזרת פעילות רקמות רכות למיטבם. טכניקות עיסוי הרפואי שאני מתשמש בהן מפורטות להלן:

  • עיסוי שבדי

מסאז’ שוודי הינה שיטה טיפולית המהווה בסיס לעיסוי רפואי. המסאז’ מתבצע בעזרת שמנים ומתפרש על רוב הגוף של המטופל באמצעות תנועות ארוכות ולא חודרניות. באמצעות טכניקות מסאז’ שוודי כגון ליטוף, לישה וסחיטה משתפרת הצירקולציה של הדם והתאים מקבלים יותר חמצן וגם הפסולת מתוכם מתפנה מהר יותר. מסאז’ שוודי נקראה גם מסאז’ קלאסי והוא מקובל ברוב בתי ספא. המסאז’ בד”כ עדין ומאוד מרגיע, הגורם לתחושת רוגע בדומה לחווית ילדות של “דואגים לי ואני מרגיש/ה בטוח/ה”. כשמסאז’ שוודי הוא חלק ממסאז’ רפואי הטיפול מתבצע באיזורים הקשורים לחלק בגוף שמטופל כעת וזאת על מנת לחמם ולהכין את הרקמה לעיסוי ממוקד.

  • עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק הינה טכניקה טיפולית שמטרתה לטפלי גם ברקמות עמוקות, דהיינו, בשרירים ובפאסיה הנמצאים בשכבות עמוקות יותר בגוף. העיסוי מתבצע לרוחב וגם לאורך השריר וכולל טכניקות של תנועה דינמית תוך כדי עיסוי. לדוגמה מקצרים את השרירי ותוך כדי הארכה מבצעים עיסוי מה שגורם לשריר ולפאסיה “להשתחחר” מהר יותר. הישטה כוללת גם הנעת מפרקים לצורך שיפור טווחי התנועה.

  • טריגט פוינט

טריגר פוינט או בעברית נקודות הדק הן נקודות בשריר שדורשות טיפול ממוקד. הנקודות האילה שנמצאות אצל 80% מהאוכלוסיה הבוגרת הינה פטלוגיה בשריר, כשסיבים מסויימים מתקשים עקב פעילות חוזרת או עומסים חזקים על השרירים. הסיבים האילה יוצרים נקודות בשריר שניתן למשש אותם. עיסוי נקודות האילה “מחסל” סיבים נוקשים ומחזיר אותם לפעילות תקינה.