במה אני מטפל

כאבי גב

כאבי גב תחתון ואגן

כאבי גב תחתון הם בראש תלונות אורטופדיות באוכלוסיה ו 8 מתוך 10 אנשים יסבלו מהם מתישהו בחיים שלהם. החוליות המותניות נושאות בנטל של משקל מעליהן ומכך השרירים המחזיקים אותם מועדים לפורענות ומכאן מופיעים כאבי גב. כמובן שהעומסים האילה מועברים מטה, לכן הטיפול ב כאבי גב יכלול לרבות איזור הכאב גם אגן ורגליים. במידה והכאב מופיע בצורה אקוטית ( חריפה) יש לשקול להתייעץ עם הרופא על מנת לשלוש או לאשש פטלוגיה בגב.

כאבי צוואר כאבי שכמות וכתפיים

מה לעשות שראשו של הומו סאפינס גדול יחסית לגופו, והצוואר המסכן עמל קשה כדי לא לתת לו ליפול. הנטיה הקבועה מטה של הראש בזמן כתיבה, או הנטיה הצידה כאשר מקור ההסתכלות שלנו נמצא מצידינו כגון מחשב, יכולים לגרום לשרירי הצוואר להתעייף ולגרור את המערכת העצבית לזעוק לנו לעזרה. חגורת הכתפיים והשכמות עובדות קשה כשאנו נאלצים להחזיק את הידיים והכתפיים מעלה, כגון עבודה של ספרים, רופאי שיניים וסייעות. כאבי צוואר אופיינים מאוד לאבות ולאמהות טריים שסוחבים את תינוקם על הידיים. הטיפול בגב ובכתפיים יכלול עיסוי ומתיחות בגב העיליון בצוואר בכתפיים ולפעמים בידיים.

כאבים במרפק

שימוש יתר בכלים כגון מברג או שימוש מצטבר בתנוחה סטטית של כף היד מעלה כשמתמשים בעכבר מחשב, מהווים גורמים אפשריים להתפתחות הכאבים. הטיפול שאני מבצע יכול להפחית כאבים ולהשלים טיפול תרופתי הניתן על ידי הרופאים.

כאבי ברכיים

שימוש יתר במפרק אצל ספורטאים לדוגמה אינו מהווה בשורות טובות. שרירים מקוצרים בשל פעילות יתר יגרמו להתקרבות המפרקים ומכאן יופיעו הכאבים. מטרת הטיפול היא להקל על כאב, לשחחר מפרק לכוד ולשפר טווח תנועה.

כאבים בכף רגל

נעליים חדשות , עמידה לאורך זמן, סיבוב הקרסול, דורבן כל אילה הם סיבות להתפתות כאב באיזור זה. מטרת הטיפול היא לשחחר שרירי תאומים וסוליה במקרה של כאבים באיזור גיד אכילס או הגמשת שריים קדמיים במקרה של כאבים בקדמת הקרסול.